21 Ağustos’ta Hanime Aslan için Çağlayan Adliyesi’ndeyiz

blogger-image-12651658221 Ağustos Perşembe günü saat 10.30’da Hanime Aslan ve koruma polisinin öldürüldüğü yerde; Çağlayan Adliyesi önündeyiz!

Koruma kararına rağmen öldürülen kadınların ölümünden öncelikle devlet sorumludur!

Ayşenur İslam Kimin Bakanı?

5 günde 8 kadının öldürüldüğü Temmuz ayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ayşenur İslam koruma altındaki hiçbir kadının öldürülmediğini ‘şükrederek’ söylerken işte tam o sırada bir gazeteci, Hanime Aslan’ı hatırlattı. Hanime Aslan “ölümle tehdit ediliyorum” diye ifade verdiği duruşma çıkışında, Çağlayan Adliye binası önünde ve korumasıyla birlikte öldürülmesi hatırlatıcı bir sebep. Bakan’a göre Hanime’nin durumu farklıymış. Hanime bakanlık tarafından değil, emniyetin görevlendirdiği polislerce korunuyormuş. Oysa Hanime hakkında çağrılı koruma kararı çıkarılması Bakanlık inisiyatifi ile sağlanıyor. Yani Hanime Aslan hakkında verilen karar Bakanlığın bilgisi dahilinde…

Erkekleri engelleseydiniz, kadınlar öldürülmeyebilirdi.

Temmuz 2014’de de öldürülen kadınlardan ikisi, kocaları hakkında uzaklaştırma kararı çıkartmıştı. Bir kadın ise daha önce de kendisini camdan atmak isteyen kocası hakkında uzaklaştırma kararı çıkartmış, tehditler üzerine kararı kaldırtmıştı.

Ayşenur İslam Türkiye’de devlet koruması altında iken öldürülen kadın olmadığını nasıl iddia edebiliyor?

Artık tek bir kadının bile öldürülmesine, şiddet görmesine tahammülümüz yok!

21 Ağustos Perşembe günü Hanime Aslan ve koruma polisi Emrah Taşdemir cinayeti davasının 3.duruşması öncesi basın açıklaması yapmak üzere saat 10.30’da Çağlayan Adliyesi önünde buluşuyoruz!

#KadınKatliamıVar
Her yerde kadın cinayeti, Meclis olağanüstü toplansın!
Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu

twitter.com/Katliam_Var
facebook.com/cinayetlerekarsiacilonlem
cinayetlerekarsiacileylem@gmail.com

Yorumlara kapalıdır.