Emeğimiz, Bedenimiz ve Kimliğimiz için 1 Mayıs’ta Alanlardayız!

img_3426EMEĞİMİZ, BEDENİMİZ VE KİMLİĞİMİZ İÇİN 1 MAYIS’TA 1 mayıs alanındayız!

Emeğimiz hayatın her alanında, evde ve işte, sömürülüyor. İşyerinde cinsiyetimizden dolayı ezilen, ayrımcılığa uğrayan, aşağılanan biziz. Evde her türlü ev işinin sorumluluğu bizde. Yetmez gibi erkekler tarafından her türlü şiddete maruz kalan, tecavüz edilen, öldürülen yine biziz. İsyanımızı bağırmak için her yıl olduğu gibi bu yılda 1 Mayıs alanındayız Biliyoruz ki dayanışmamız ve mücadelemiz bizleri güçlendiriyor. Patriyarkal kapitalizme, heteroseksizme, dur demek için 1 Mayıs’ta sokaklardayız!

Ücretli çalıştığımızda daha düşük maaşla, niteliksiz, güvencesiz işlere kadınları tercih edenlere karşı, daha yoğun sömürüye karşı örgütleniyoruz. Ev dışında ücretli çalışan kadınlara, ev ve bakım işleri de eklenince, gece-gündüz, hafta sonu-hafta içi 7/24 mesaideyiz. Kadınlara rağmen SENDİKALARDA DA kararların erkekler tarafından verilmesine alışmayacağız, sendika yönetimlerinde kadınların da yer alması için, ezilenlerin de ezileni, yoksulların en yoksulu kadınların lehine politikaların hayata geçmesi için sözümüz var, isyanımız için eylemdeyiz.

Kadın ve emek düşmanı AKP iktidarına sesleniyoruz:
Aile kurmadan, yaşayamazsınız dediniz, oysa kadınlar en çok kutsal aile masalı içinde katledildi. Kutsallarınız bi bitmedi. Bu defa anne olmanın ne kadar kutsal bir şey olduğunu söylediniz ama hamile kadınları sokakta görmeye tahammülünüz bile yoktu, doğan çocukların bakımını Allaha havale ettiniz. Mevlam kayırmadı. Sizin haberiniz yoktu. Anne olmak istemeyenleri ise duymadınız. Kürtajı fiilen yasakladınız. Kadın katili oldunuz. Kadınların bedenleri üzerinden erkeklik yapamazsınız. Yasak ne Ayol!! Yasak demekle bitmiyor bi öğrenemediniz. Çok çocuk daha da çok çocuk doğurun dediniz, erken emekli ederiz dediniz ama çocuk bakımını emekten saymadınız, kreş parasını cebimizden çaldınız. Emeğimizi; güvencesiz, esnek, sigortasız ve ucuz emek saydınız. Yani biz nerede, ne zaman, nasıl istersek siz, orada çalışmak zorundasınız ve işimiz bitince de eve geri göndeririz dediler.

Erkek egemen sisteminize itaat etmeyeceğiz.

Bu yüzden kapitalizm ve patriyarkayla, heteroseksizmle, milliyetçilikle, muhafazakarlıkla, hesabımız bitmedi! Erkeklerle ve devletle hesabımız bitmedi!

Bu nedenle;
İNADINA DEĞİL
• EZİLDİĞİMİZ için isyan etmeye devam edeceğiz.
• İNANDIĞIMIZ için sözümüzü her yerde söyleyeceğiz.
• DİRENDİĞİMİZ için ücretli-ücretsiz emeğimizin hakkını savunacağız
• İTAAT ETMEDİĞİMİZ için boşanmaya devam edeceğiz.
• GÜÇLENDİĞİMİZ için kadın dayanışmasını daha da büyüteceğiz.
• MÜCADELE ETTİĞİMİZ için taleplerimizden vazgeçmeyeceğiz !
• MARUZ KALDIĞIMIZ şiddete, tacize her yerde HAYIR diyeceğiz.
• İSTEMEDİĞİMİZ yasakları delmeye devam edeceğiz.
• KURTULUŞUMUZ için örgütleneceğiz!
HER GÜN ama her gün güçlenerek SOKAKLARA çıkmaya devam edeceğiz.

Patriyarkal kapitalizme karşı, feminist mücadelenin meşalesini taşımak için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız.

Yorumlara kapalıdır.