Nevin’in Yanındayız/İstanbul Feminist Kolektif

nevine-kartTecavüzcüyü öldüren Nevin’in davasına destek vermek, yanında olduğumuzu ona hissettirmek için İstanbul Feminist Kolektif üyesi kadınlar ve Ankaralı feministler Isparta Cezaevindeki Nevin’e kart attılar.

Nevin’e İstanbul Feminist Kolektif adına yollanan mektupta önce İstanbul Feminist Kolektif’in yürüttüğü “Kadın cinayetlerine isyandayız” kampanyası hakkında bilgi verildi.

Mektup şöyle devam ediyordu: “Senin söylediklerine, ilk andan itibaren kulak verdik. Aylar boyunca yaşadığın ağır saldırının, etraftakiler tarafından belki de bilindiği halde engel olunmamasının yarattığı öfkenin, yapayalnız hissetmenin, çözümsüz kalmanın acısını… Bu süreçte neler yaşamış olabileceğini… İstemediğin bir hamileliğe mahkûm olmanın çaresizliğini… İlk duyduğumuz andan itibaren seni konuşuyoruz. Seni merak ediyoruz. Seninle buluşmak, görüşmek, seni senden dinlemek, ne yapabileceğimizi öğrenmek istiyoruz.”

Mektubun Nevin’e postalanmasının ardından, İstanbul Feminist Kolektif üyeleri ve Antalya’dan kadınlar 28 Eylül Cuma günü Isparta Cezaevi’ne giderek Nevin’i ziyaret ettiler. Aynı gün Nevin’in ailesiyle de görüşme yapıldı. Ülkenin çeşitli yerlerinden kadınlar, Nevin’e kadın dayanışmasının varlığını hissettirmeye devam edecekler.

Yorumlara kapalıdır.