Kadınlar ASP İl Müdürü’nün Asılsız İddialarına Cevap Verdi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü binasında eylem yapan kadınlar İl Müdürü Önal İnaltekin’nin eylemle ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi.Her Yerde Kadın Cinayeti
Meclis Olağanüstü Toplansın!

Biz çeşitli kadın örgütlerinden kadınlar bugün katliam boyutuna varan kadın cinayetlerini protesto etmek üzere İstanbul’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ndeydik. Binanın camından pankartımızı sarkıttık, basın açıklamasını yaptık. Kısa bir süre sonra da eylemimiz bittiği için binadan ayrıldık.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı binasındaydık. Çünkü cinayetlerin önlenememesinde Bakanlığın büyük sorumluluğunun olduğunu düşünüyoruz.

Kadınlar öldürülürken sesini duymadığımız Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin eylemimizin hemen ardından bir açıklama yaparak binadaki görevlileri darp ettiğimize dair asılsız iddialarda bulundu. Birilerini darp edecek olsaydık bunlar Bakanlık çalışanlarından ziyade kadın katilleri, kadınların öldürülmesine sesini çıkarmayan yetkililer olurdu.  Biz basın açıklamamızı yaptıktan sonra binadan ayrılırken ortada darp edilmiş bir kişi yoktu. Belli ki sonrasında özellikle de kadın çalışanlarla ilgili darp raporları hazırlanılarak bir senaryo yaratılmak ve kadınlarla kadınlar karşı karşıya getirilmek isteniyor.  Baştan sona kamera kayıtlarıyla izlenen eylemimizle ilgili bu iddialar kamuoyunu yanıltmaya, kadın cinayetlerinin önlenmemesinde Bakanlığın sorumluluğuna çektiğimiz dikkatin üstünü örtmeye yönelik.

Olay yerinden kaçtığımıza dair iddiaya da gülüp geçiyor, hem bakanlığın hem de emniyet güçlerinin vakit ve enerjilerini kadınları korumaya ayırmalarını temenni ediyoruz.
Meclis kadın ve trans cinayetleri gündemiyle olağanüstü toplanana kadar sokakları boş bırakmayacağımızı tekrar ediyoruz

20 Temmuz saat 14:00’te de tüm kadınları ve transları kadın cinayetlerine karşı isyanımızı haykırmak için ev işi, çocuk bakımı dayatmalarına da kulak asmadan sokaklara, Kadıköy’de Boğa heykelinden başlayacak yürüyüşümüze çağırıyoruz!

Yorumlara kapalıdır.