İşkenceciler Görevde İşkence Devam Ediyor…

selemay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadın grupları, Sedat Selim Ay’ın, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı’na getirilmesini protesto etmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklaması

Onlarca kadına cinsel işkencenin her türlüsünü yaşatan işkenceci polis şefi Sedat Selim Ay, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı’na getirildi. Bir işkenceci daha, yaptığı insanlık dışı, kadın düşmanı uygulamalarından terfi ettirildi. Bu terfi işkenceye, tecavüze uğrayan kadınlara, çocukları katledilen ailelere doğrudan tehdittir. Sadece mağdurlara değil aynı zamanda toplumsal muhalefetede gözdağıdır.

İşkence, münferit değil sistematiktir ve devlet geleneğidir. Devrimcilere, sosyalistlere, yurtseverlere, muhaliflere her daim uygulandı. Gözaltına alınan kadınlara uygulanan cinsel işkence, bu devletin erkek ırkçılığının ve faşizminin de bir göstergesidir. Aynı zamanda kadının siyasal varoluşuna, toplumsallaşmasına, erkek egemen sistemle mücadelesinedir.

Onlarca kadın Sedat Selim Ay’ın işkencesinin mağduru, tanığı… Asiye Zeybek, Muhabbet Kurt ve onlarca kadın. Kadın düşmanı işkenceci Sedat Selim Ay’ı terfi ettiren zihniyet, işkenceci polis şefinin tüm yaptıklarını da kabul etmiş demektir. Selim Ay biri Uluslararası biri ulusal iki mahkeme kararıyla işkenceye karıştığı sabittir. Onu terfi ettirenler de suç ortağıdır. İşkenceye sıfır tolerans diyen başbakan bu atamayla işkenceyi kendi eliyle ödüllendirmiş oluyor.

Sokakta, evde, yatak odasında, köylerde, okullarda, karakollarda, cezaevlerinde her yerde erkek egemen devletin işkencesine isyan ediyoruz, hesap soruyoruz. Kürtaj tartışmalarında da görüldüğü gibi, “tecavüz sonucu doğan çocuklara biz bakarız” kadın düşmanlığını meşru gösteren yaklaşımlara isyan ediyoruz, hesap soruyoruz.

Tescilli işkenceci polis şefinin görevden alınması yerine, işkence yaptığı kadın devrimcilerin hala hedef gösteren açıklama yapılmasına isyan ediyoruz, hesap soruyoruz.

Sedat Selim Ay, erkek egemen devletin işkenceci yüzünün sembolüdür. Tecavüzcü, tacizci, katildir. Elleri kanla sıvanmıştır. Onu o sandalyede tutanlar da suçlarının ortağıdır.İnsanlığa dair işlenmiş suçlar hiçbir zaman aklanamaz. Bu zihniyete isyan ediyor, hesap soruyoruz…
İşkence insanlık suçudur, işkenceciler yargılanana ve ceza alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.
TMY ve TMŞ kaldırılmalıdır.

SSA, görevden alınsın ve yeniden yargılansın!

KATILIMCI KURUMLAR;
EMEP’Lİ KADINLAR,SDP’Lİ KADINLAR, İMECE KADIN SENDİKASI, EV İŞÇİLERİ DAYANIŞMA SENDİKASI, ÖDP!Lİ KADINLAR, SOSYALİST KADIN MECLİSLERİ, YENİ DEMOKRAT KADIN, SOSYALİST FEMİNİST KOLLEKTİF

Yorumlara kapalıdır.