SFK Kadın Emeği Konferansı’nın kitabı çıktı!

kadinemegi_kapakrevizyonSosyalist Feminist Kolektif (SFK), 12-13 Kasım 2011 tarihlerinde İstanbul’da düzenlediği iki günlük konferansın bildiri ve tartışmalarını Ücretli–Ücretsiz Emek Kıskacında Kadın adlı kitapta bir araya getirdi.

Kitapta metinler hem Türkçe hem İngilizce olarak yer alıyor. Konferans’ta Heidi Hartmann “Kapitalizm ve Patriyarka”, Jean Gardiner “Bakım Emeği”, Helena Hirata ise “Esneklik ve Ücretli Kadın Emeği” başlıklı bildirileri sunmuşlardı. İkinci gün yapılan “Günümüzde Feminist Politika” konulu panele ise bu üç konuşmacının yanı sıra SFK’dan Gülnur Acar Savran katılmıştı. Kitapta bildiriler ve panel konuşmalarına ek olarak, iki gün boyunca çok sayıda katılımcının sürdürdüğü tartışmalar da yer alıyor.

Eğer kitabı almak istiyorsanız kitap bedeli olan 15 TL’yi ödediğinize dair banka dekontunu e-posta veya posta yoluyla bize iletmeniz gerekiyor.Banka hesap numaralarımız ve adres bilgilerimiz formun altında yer almaktadır. Banka dekontunu yolladıktan sonraki bir hafta içinde kitabınız kargo bedeli bize ait olmak üzere tarafınıza yollanacaktır.

İyi okumalar

Yorumlara kapalıdır.