Haydi Kadınlar, Roseteks’li Kadınlarla Dayanışmaya!

Roseteks işçisi kadınlar 8 Mart 2012 tarihinde yani Dünya Kadınlar Günü’nde son iki aylıkücretleri de dahil olmak üzere beş kuruş ödeme yapılmadan işten çıkarıldılar.

Calvin Clain, Tommy Hilfiger, Mexx, Hugo Boss gibi büyük markalara üretim yapan Roseteks patronları, aynı zamanda ünlü Köşebaşı Restoranları zincirinin de ortaklarıydı.


Gasp edilen haklarını almak ve seslerini duyurmak için Roseteks işçileri Köşebaşı Restoranlarının önünde Ramazan ayından bu yana nöbet tutarak, buraları direniş alanına çevirdiler. Polis saldırısına maruz kaldılar, biber gazından hastanelik oldular, ama direnişlerine devam ettiler.

Kamuoyuna hitaben yazmış oldukları mektupta “ Köşebaşı Restoranları’nın önünde başladığımız protesto eylemlerimize kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Tüm dostlarımızı bu haksızlığa sesiz kalmamaya mücadelemize destek vermeye ve Köşebaşı Restoranları sahiplerinin gerçek yüzlerini kamuoyunda deşifre etmeye davet ediyoruz” diyorlar.
Biz feministler, emek ve meslek örgütlerinden kadınlar onların bu çağrısına kulak veriyoruz.

Rosteks işçisi kadın arkadaşlarımızı desteklemek için 5 Ekim Cuma Günü Saat. 20.00’da Nişantaşı Köşebaşı Restorant’ın önünde olacağız…

Tüm kadınları, duyarlı kamuoyunu Roseteks’li kadın arkadaşlarımızla dayanışmaya çağrıyoruz
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlara kapalıdır.