Seda Sayan’ı Kınıyoruz!/3 Eylül 2014

Seda Sayan’ı Kınıyor ve Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuyoruz!

Maalesef kadın cinayetlerisürerken bu cinayetlerden katiller kadar engellemeyen devlet, calandırmayanyargı ve meşrulaştıran medya da sorumludur. Bizler mahkemelerden televizyonprogramlarına bu sorumluluğu hatırlatmak için mücadele ediyoruz. Oysa bu sorumluluk herkesin, hepimizin!

Medyada suçun ve suçlununövüldüğü, kadınlara yönelik şiddete yataklık eden bir dile, görsel kullanımıza ve yayınlara çok sık rastlıyoruz maalesef. Bunun en vahim örneklerinden birine 2 Eylül 2014 tarihli Seda Sayan Show’da gördük. Evlendiği-birlikte olduğu 5 kadından ikisini öldüren bir katil bir koca Seda Sayan’ın “hiç bu kadar güler yüzlü katil gördünüz mü” nazireleri arasında ağırlandı. Suç ve suçlu Seda Sayan tarafından açıkça övüldü ve tüm program boyunca kadınlara yönelik şiddete yataklık edildi. Tüm bunlardan dolayı Seda Sayan’ı kınıyor ve hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

Seda Sayan ve katilleri sevimli, kadın cinayetlerini meşru göstererek yayın yapan herkese diyoruz ki:
Bir kadının daha şiddet görmesine, aramızdan alınmasına tahammülümüz yokken bu cinayetleri besleyen, teşvik edenlere tahammül göstermeyeceğiz.

Bizler ve bizi destekleyen kamuoyuyla birlikte yayınlarınıza izin vermeyeceğiz. Dün grubumuzun ön ayak olduğu, tüm sosyal medyaya yayılan örgütlü tepkimizle Seda Sayan Show’un sponsoru programdan desteğini çekti. Bugün kadınların bedenleri, ölümleri, acıları üzerinden reyting almaya çalışan Seda Sayan’a dur demek için burdayız! Suç duyurusu sonrası da Seda Seyan’la mahkemede de görüşeceğiz. Ve programlarında kadınlara yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini, bu suçları işleyenleri öven, teşvik eden, meşru gösteren herkesin dur demek için karşısında olacağız, mahkemelerde de görüşeceğiz.
Siz bu programları yayınlayamaz hale gelene kadar tepkimiz ve eylemlerimiz sürecek!

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu

Yorumlara kapalıdır.